قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی

مدیر تاکسیرانی همدان از فعالیت غیر قانونی تاکسی‌های هوشمند در همدان خبر داد و گفت:‌ تاکسی‌هوشمند به زودی زیر نظر تاکسیرانی راه‌اندازی خواهد شد.

مدیر تاکسیرانی همدان از فعالیت غیر قانونی تاکسی‌های هوشمند در همدان خبر داد و گفت:‌ تاکسی‌هوشمند به زودی زیر نظر تاکسیرانی راه‌اندازی خواهد شد.

به گزارش آمادای،استفاده از تاکسی‌های هوشمند امکانات بسیاری را فراهم می‌کند که از آن جمله می‌توان به ارائه سرویس مسیریابی، محاسبه د‏قیق کرایه با استفاد‏ه از تاکسیمتر، مکان‏‌یابی خود‏کار خود‏رو و سرویس اعزام خود‏کار، پرد‏اخت نقد‏ی کرایه و یا با کارت شهروند‏ی و کارت‌‏های عضو شبکه شتاب، محاسبه مصرف سوخت و مد‏یریت تخصیص سوخت بر اساس پیمایش، امکان اعلام وضعیت اضطراری، سرویس پخش چند‏رسانه‌‏ای، ارائه سرویس اینترنت به سرنشینان، امکان اتصال به د‏وربین د‏ند‏ه عقب و عیب‏‌یابی از راه د‏ور اشاره کرد.

طی چند روز اخیر شاهد فعالیت تعدادی از تاکسی‌های هوشمند در شهر همدان هستیم که در خصوص نحوه فعالیت آنها به سراغ مدیر تاکسیرانی همدان رفتیم.

مهرداد خورشیدوند در گفت‌وگو با فارس با اشاره به فعالیت تعدادی تاکسی‌‌هوشمند در همدان اظهار کرد: این تاکسی‌ها به صورت غیر قانونی در همدان فعالیت می‌کنند.

وی با بیان اینکه اقداماتی در حال انجام است تا تاکسی‌های هوشمند به صورت قانونی فعالیت کنند، گفت:‌ تاکسی‌های هوشمند ضوابط خاص خود را دارند و باید برای فعالیت در شهر از شهرداری مجوز دریافت کنند.

مدیر تاکسیرانی همدان با بیان اینکه ظاهراً این تاکسی‌ها از شهرداری هیچگونه مجوزی دریافت نکرده‌اند، خاطرنشان کرد: اگر تخلفی از سوی این تاکسی‌ها صورت گرفت باید یک مرجع برای رسیدگی وجود داشته باشد پس لازم است مجموعه‌ای که این کار را آغاز کرده است، اقدام به دریافت مجوز کند.

وی با بیان اینکه  اطلاعی در خصوص تعداد این تاکسی‌ها در همدان ندارم، افزود:‌ سازمان تاکسیرانی خود قصد دارد به زودی تاکسی‌هوشمند  را در همدان راه‌اندازی کند و باید شرایط فراهم شود تا بتوان از تمام ظرفیت‌های موجود استفاده کرد.

دسته بندی: آخرین مطالب سایت, اجتماعی, اخبار ویژه برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد